Kurs online

Mindfulness dla dzieci

Nie tylko dorośli są narażeni na negatywne skutki stresu. Także dzieci cierpią z powodu sytuacji stresowych oraz przewlekłego stresu. Mogą one wynikać z problemów edukacyjnych, nieśmiałości w stosunku do rówieśników czy wysokich oczekiwań otoczenia. Nadmiar stresu w życiu dziecka może prowadzić do zaburzeń lękowych, złości, problemów w nauce. 

Trening mindfulness dla dzieci pomaga najmłodszym w koncentracji i polepszaniu pamięci. Daje im solidny fundament do budowania poczucia pewności siebie i rozwijania wewnętrznych kompetencji, które okazują się nieocenione podczas radzenia sobie z wyzwaniami codzienności. Dzieci wzrastające w metodzie mindfulness cechuje wyższa pewność siebie, wysoka empatia, a zarazem asertywność. Są one w stanie zrozumieć potrzeby innych osób, ale nie przekładają ich nad własne potrzeby i możliwości.

Mindfulness bazuje na życiu w zgodzie z samym sobą, swoimi najgłębszymi potrzebami, wartościami i pragnieniami. Dzieci uczą się odczytywać język własnego ciała i odpowiednio reagować na wysyłane przez organizm sygnały. To daje im większą kontrolę nad sobą i swoimi emocjami, co skutkuje większym opanowaniem i wyższą efektywnością w różnych sytuacjach. W sposób bezpośredni przekłada się również na konsekwencje w dążeniu do obranego celu.

Po co mindfulness dzieciom?

Praktyka mindfulness daje dzieciom narzędzia do:

  • rozwijania umiejętności koncentracji uwagi,
  • rozwijania samoświadomości własnego ciała i emocji,
  • bycia uważnym zarówno w stosunku do siebie, jak i innych.

Ponadto mindfulness pomaga w odnalezieniu wewnętrznego spokoju, na którym można się oprzeć w najtrudniejszych chwilach.

Mindfulness dla dzieci: Czy kurs online to dobry sposób na trening uważności?

Trening uważności dla dzieci w formule online to niezwykle wygodne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Opiera się na zasadach uważności, uczy dzieci:

  • radzenia sobie z negatywnymi emocjami,
  • radzenia sobie z natrętnymi myślami,
  • rozpoznawania swojego potencjału.

Zapoznaj się z także z ofertą kursu mbsr!