Kurs online

MBSR redukcja stresu i bólu – trening podstawowy

Odkryj moc uważności z kursem MBSR – Zredukuj stres i zyskaj równowagę życiową.

Czy to brzmi dla Ciebie znajomo?

Zmagasz się ze znużeniem spowodowanym codziennym stresem i nadmiarem obowiązków?

Chcesz nauczyć się umiejętności, które pomogą Ci osiągnąć większą równowagę emocjonalną i skupienie? 

Doświadczasz wypalenia zawodowego?

Odczuwasz zmęczenie, brak energii i witalności?

Masz kłopot z koncentracją, skupieniem uwagi i pamięcią?

Męczy Cię  natłok myśli i kłopoty ze snem?

Mamy narzędzia, które mogą pomóc Ci wprowadzić zmiany w życiu.

Kurs Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR)

Twój klucz do zdrowszego i szczęśliwszego życia.

Dlaczego warto wybrać MBSR?

MBSR to 8-tygodniowy program oparty na praktyce uważności, stworzony ponad 40 lat temu przez profesora Jona Kabat-Zinna z University of Massachusetts Medical School. Zyskał międzynarodowe uznanie dzięki swoim skutecznym metodom redukcji stresu i promowania zdrowia psychicznego, które oparte są na solidnych dowodach naukowych.

Co oferuje kurs MBSR?

Nasz kurs MBSR trwa 8 tygodni i obejmuje intensywne sesje prowadzone przez doświadczonego nauczyciela posiadającego międzynarodowy certyfikat.

Każda sesja jest starannie zaplanowana i trwa 2,5 godziny, a codzienna samodzielna praktyka około godziny. Dodatkową wartością MBSR jest całodniowa praktyka w ciszy podczas Dnia Uważności.

Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w uważności – zapewniamy Ci materiały i nagrania audio, które wspierają Twoje zrozumienie mindfulness i praktykę.

Po każdej sesji nabywasz i doskonalisz praktyczne umiejętności, które możesz natychmiast zastosować w swoim życiu. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat.

Dołącz teraz!

Twój plan tygodnia na kursie MBSR

Zarezerwuj swoje miejsce!

Zyskaj nowe perspektywy dzięki kursowi MBSR

Nauka uważności dzięki MBSR pozwala na przemianę relacji z własnym umysłem, emocjami i ciałem. Pomoże Ci zrozumieć Twoje reakcje na stres, i nauczy sposobów radzenia sobie z nim.

W rezultacie, będziesz w stanie lepiej kontrolować swoje emocje, poprawić koncentrację, a także zwiększyć swoje poczucie satysfakcji z życia.

Opinie

Zobacz co mówią o kursie jego absolwenci

Pierwsze i najważniejsze, to samoświadomość, umiejętność reagowania na sygnały z ciała. Zrozumiałam, że mam wpływ na to, co się ze mną fizycznie dzieje. Słuchanie ciała praktykuję od jakiegoś czasu, na przykład przez rozciąganie w ciągu dnia czy wykonywanie ćwiczeń, które przynoszą ulgę. Jednak, kompletnie nie reagowałam na sygnały związane ze zdenerwowaniem czy napięciem wynikającym ze stresu, czy z trudnej sytuacji. Dzisiaj już wiem, że moment zatrzymania i kilka głębokich oddechów mogą całkowicie zmienić sytuację. Kolejnym etapem była świadomość, że dysponuję czasem. Gdy sama siebie ponaglam, na przykład w pracy, jestem mniej efektywna niż wtedy, kiedy powiem sobie „chwila, moment, powoli”. Wówczas zyskuję większą czujność na to, co robię, wykonuję to w podobnym czasie, ale z poczuciem dobrze wykonanej pracy.
AGNIESZKA
Dowiedziałam się wiele, nauczyłam się zatrzymać, zanim wpadnę w panikę lub zdominuje mnie złość. To dopiero podstawy, na których budowanie umiejętności toczy się przez całe życie… ale widzę już poprawę. Prawie od pierwszej sesji poczułam w swojej klatce piersiowej małą przestrzeń pełną czystego powietrza. Teraz pragnę dbać o to, aby nie zanikła, ale aby się powiększała. Czuję ogromną wdzięczność za ten trening, za jego prowadzenie przez Bognę i za grupę, która była cudownie wspierająca.
MAŁGOSIA

Dlaczego warto wybrać nasz kurs MBSR?

MBSR to naukowo sprawdzona metoda – Badania naukowe prowadzone od ponad 40 lat potwierdzają skuteczność programu MBSR. Wyniki tych badań dowodzą, że praktyka mindfulness pomaga w redukcji stresu, poprawia jakość snu, a także ogólnie przyczynia się do poprawy jakości życia, ma równie wysoką skuteczność jak stosowanie escitalopramu, leku o działaniu przeciwdepresyjnym, w leczeniu zaburzeń lękowych.

Wsparcie i interaktywność Nasz kurs gwarantuje stały kontakt z certyfikowanym nauczycielem MBSR, co pozwala na indywidualne podejście do każdego uczestnika. Ponadto, regularne spotkania online z grupą umożliwiają wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie.

Dostępność Nasz kurs odbywa się online, co oznacza, że możesz w nim uczestniczyć z dowolnego miejsca i o dowolnej porze, która Ci najbardziej pasuje.

Kompetentni prowadzący – Nasz kurs jest prowadzony przez doświadczonego, certyfikowanego nauczyciela mindfulness, który zapewnia profesjonalne i efektywne wsparcie w praktyce.

Co to jest MBSR?

Świat pędzi i czujesz, że chwilami trudno Ci dotrzymać kroku? Żyjesz w środowisku pełnym wyzwań i presji? Prawdopodobnie jesteś jedną z tych osób, które muszą wkładać dużo wysiłku w utrzymanie równowagi psychicznej, a też nie do końca czują, że ten wysiłek się opłaca.
Na szczęście możesz zrobić dla siebie całkiem sporo, decydując się skorzystać z treningu uważności. MBSR, czyli Mindfulness-Based Stress Reduction zyskuje na popularności jako skuteczne narzędzie radzenia sobie ze stresem. Program nie jest nowy – zapoczątkował go w latach 70. XX wieku doktor Jon Kabat-Zinn.
Opracował on systematyczny kurs oparty na treningu uważności integrujący elementy medytacji, jogi i nauki o mózgu. Ma to na celu pomóc ludziom radzić sobie ze stresem oraz poprawić ogólną jakość życia. Techniki, które z naszą pomocą poznasz i opanujesz, potem będziesz na bieżąco wykorzystywać w codziennym życiu. To inwestycja na lata.

Dla kogo jest kurs MBSR?

Kurs MBSR jest przeznaczony dla każdego, kto pragnie poprawić swoją jakość życia poprzez lepsze zarządzanie stresem. Poprzez zwiększenie świadomości siebie i otoczenia można zyskać wsparcie w walce przestymulowaniem przez codzienne wymagania i oczekiwania towarzyszące próbom godzenia wielu ról i zadań życiowych, ze stresem zawodowym, z przebodźcowaniem w świecie cyfrowym wynikającym z nadmiaru bodźców płynących z otoczenia i jego nieuchronnymi negatywnymi skutkami dla zdrowia – depresją, lękiem, bólem przewlekłym, chorobami przewlekłymi, problemami z koncentracją i snem.
Zachęcamy, aby sesje MBSR odbyć nie tylko w chwili, kiedy stoisz przed problemami i przeżywasz trudne chwile. Trening uważności to doskonała profilaktyka, która dostarczy Ci wiedzy i umiejętności na wypadek trudności w przyszłości.

W jakich problemach medycznych trening uważności może być dobrym rozwiązaniem?

Trening uważności, taki jak MBSR, może przynieść ulgę w wielu różnych problemach zdrowotnych i psychicznych. Kurs z radzenia sobie ze stresem jako forma psychoedukacji, może być także skutecznym wsparciem procesów terapeutycznych i leczniczych dla osób zmagających się[1]  z lękami, przewlekłym stresem, depresją, chronicznym bólem, zaburzeniami koncentracji, ADHD, chorobami (astmą, cukrzycą), zaburzeniami snu. 
Masz pytania o MBSR online? Chcesz zapisać się na trening uważności w Warszawie? Zapraszamy do kontaktu!

Czego możesz się nauczyć?

Badania naukowe i doświadczenia uczestników kursów MBSR pokazują, jak wartościowe jest praktykowanie uważności. Oto co możesz osiągnąć dzięki praktykom uważności:

  • Poprawa radzenia sobie z trudnymi myślami i emocjami.
  • Odkrycie, jak stres może stać się sojusznikiem, a nie wrogiem.
  • Rozwinięcie umiejętności uważnej obserwacji swojego ciała i umysłu, co pomoże Ci lepiej zrozumieć swoje reakcje i odpowiedzi.
  • Zwiększenie świadomości swojego otoczenia, co pozwoli Ci cieszyć się szczęśliwymi i dobrymi momentami.
  • Posiadanie narzędzi do lepszego zarządzania swoim czasem i energią, skupiając się na tym, co naprawdę ważne.

Kurs MBSR jest dla Ciebie, jeśli masz otwarty umysł, jesteś ciekawy i gotów zaangażować się w regularną praktykę. Nie ma znaczenia, czy masz już doświadczenie z mindfulness, czy jesteś zupełnie początkujący. Program jest dostosowany do osób na różnych poziomach doświadczenia.

Pamiętaj, że korzyści z praktyki mindfulness nie pojawiają się natychmiast – wymagają czasu i regularnej praktyki. Dlatego ważne jest, aby czuć gotowość na zaangażowanie się w proces i praktykowanie uważności na co dzień.

Jeżeli cierpisz na poważne zaburzenia psychiczne, takie jak depresja, zaburzenia lękowe, PTSD czy inne, skonsultuj udział w kursie z lekarzem lub terapeutą. Mindfulness może być pomocna jako dodatek do terapii, ale nie powinna zastępować koniecznej pomocy medycznej.

Aby zapisać się na kurs, musisz najpierw dokonać zakupu dostępu przez link do sklepu, wybierając odpowiedni termin. Następnie otrzymasz e-mail z linkami do formularza zgłoszeniowego oraz kalendarza, w którym umówisz się na obowiązkową konsultację wstępną.

Praktyka medytacji wymaga osobistego zaangażowania i może niekiedy przynosić trudności czy wyzwania. Jest to jednak normalna część procesu.

Konsultacja wstępna ma na celu wspólne ustalenie, czy program MBSR jest dla Ciebie odpowiedni w danym momencie. Pamiętaj, że ważna jest Twoja gotowość do podjęcia tej drogi.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kursu MBSR, skontaktuj się z nami. Jesteśmy tu, aby pomóc i odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania. Możesz również odwiedzić naszą sekcję FAQ, w której znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zachęcamy Cię do odkrycia korzyści płynących z praktyki mindfulness poprzez udział w naszym kursie MBSR. Czekamy na Ciebie!

Ten kurs nie uprawnia do prowadzenia programu Mindfulness-Based Stress Reduction (MBSR) i nie jest formą kształcenia nauczycielskiego. Aby przystąpić do profesjonalnej edukacji w Studium Nauczycielskim MBSR, konieczne jest pełne uczestnictwo w ośmiotygodniowym treningu MBSR. Kluczowe jest tutaj indywidualne doświadczenie i głębokie zrozumienie praktyk, które są fundamentem autentycznego nauczania uważności. Większość instytucji szkoleniowych wymaga regularnej, osobistej praktyki uważności przez co najmniej rok po ukończeniu kursu podstawowego.

Jeden pakiet

Wiele korzyści

MBSR 9|2023 
Termin: 12. września – 31. października
Godziny: 9:00 – 11:30 
Dzień Uważności, 21. października

MBSR 10|2023
Termin: 12. września – 31. października
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 21. października

MBSR 11|2023
Termin: 6. października – 24. listopada
Godziny: 9:00 – 11:30
Dzień Uważności, 18. listopada

MBSR 12|2023
Termin: 2. listopada – 21. grudnia
Godziny: 9:00 – 11:30
Dzień Uważności, 9. grudnia

MBSR 13|2023
Termin: 2. listopada – 21. grudnia
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 9. grudnia

MBSR 1|2024
Termin: 9. stycznia – 27. lutego
Godziny: 8:30 – 11:00
Dzień Uważności, 17. lutego

MBSR 2|2024
Termin: 9. stycznia – 27. lutego
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 17. lutego

MBSR 3|2024
Termin: 8. lutego – 28. marca
Godziny: 8:30 – 11:00
Dzień Uważności, 16. marca

MBSR 4|2024
Termin: 8. lutego – 28. marca
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 16. marca

MBSR 5|2024
Termin: 6. marca – 24. kwietnia
Godziny: 8:30 – 11:00
Dzień Uważności, 13. kwietnia

MBSR 6|2024
Termin: 6. marca – 24. kwietnia
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 13. kwietnia

MBSR 7|2024
Termin: 2. kwietnia – 21. maja
Godziny: 8:30 – 11:00
Dzień Uważności, 11. maja

MBSR 8|2024
Termin: 2. kwietnia – 21. maja
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 11. maja

MBSR 9|2024
Termin: 8. maja – 26. czerwca
Godziny: 8:30 – 11:00
Dzień Uważności, 15. czerwca

MBSR 10|2024
Termin: 8. maja – 26. czerwca
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 15. czerwca

MBSR 11|2024
Termin: 4. czerwca – 30. lipca
Godziny: 8:30 – 11:00
Dzień Uważności, 20. lipca

MBSR 12|2024
Termin: 4. czerwca – 30. lipca
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 20. lipca

MBSR 13|2024
Termin: 10. lipca – 28. sierpnia
Godziny: 8:30 – 11:00
Dzień Uważności, 24. sierpnia

MBSR 14|2024
Termin: 10. lipca – 28. sierpnia
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 24. sierpnia

MBSR 15|2024
Termin: 4. września – 23. października
Godziny: 8:30 – 11:00
Dzień Uważności, 12. października

MBSR 16|2024
Termin: 4. września – 23. października
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 12. października

MBSR 17|2024
Termin: 29. października – 17. grudnia
Godziny: 8:30 – 11:00
Dzień Uważności, 7. grudnia

MBSR 18|2024
Termin: 29. października – 17. grudnia
Godziny: 18:00 – 20:30
Dzień Uważności, 7. grudnia

Jednorazowa płatność
1450 zł

Kurs MBSR to inwestycja w Twoje zdrowie i samopoczucie. Dzięki praktyce mindfulness nauczysz się radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami. Umiejętności, które zdobędziesz podczas kursu, posłużą Ci przez całe życie.

  • materiały audio
  • 8 sesji online
  • 2 konsultacje indywidualne
  • dzień uważności
  • certyfikat ukończenia

Gwarancja satysfakcji

FAQ

Najczęściej zadawane pytania w jednym miejscu

Nie masz pewności czy Kurs MBSR jest dla Ciebie lub masz inne pytania? Napisz do nas, odpowiemy na wszystkie pytania.

Istnieje wiele badań potwierdzających skuteczność MBSR, w tym przegląd 47 badań klinicznych opublikowany w JAMA Internal Medicine w 2014 roku, który wykazał, że medytacja mindfulness może zmniejszyć lęk, depresję i ból. W jednym z najnowszych badań klinicznych (2022) naukowcy z Centrum Medycznego Uniwersytetu Georgetown wykazali równie wysoką skuteczność kursu jak stosowanie escitalopramu, leku o działaniu przeciwdepresyjnym, w leczeniu zaburzeń lękowych.

MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) to 8-tygodniowy kurs stworzony przez Jona Kabat-Zinna, mający na celu nauczenie praktyki mindfulness jako metody radzenia sobie ze stresem, bólem i chorobą.

Kurs MBSR jest dla każdego, kto chce nauczyć się radzić sobie ze stresem, bólem lub cierpieniem, zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym. Nie ma ograniczeń wiekowych ani wymagań dotyczących wcześniejszego doświadczenia z medytacją lub mindfulness.

MBSR jest generalnie bezpiecznym kursem dla większości ludzi. Jednak jeśli jesteś w aktywnej fazie zaburzenia psychicznego, takiego jak ciężka depresja, zaburzenie lękowe, PTSD, czy schizofrenia, powinieneś skonsultować się z lekarzem lub terapeutą przed rozpoczęciem kursu.

W ramach kursu MBSR zaleca się codzienną około godzinną praktykę. Twoje doświadczenie i korzyści z kursu zależą od regularności i zaangażowania w praktykę. Nie ma cudów – jest praktyka!

Badania wykazały, że MBSR może pomóc w łagodzeniu objawów wielu stanów, takich jak przewlekły ból, stres, lęk, depresja i zaburzenia snu. Jednak nie jest to lek na te stany, a raczej narzędzie do zarządzania nimi.

Nie. MBSR działa poprzez zmiany w funkcjonowaniu mózgu, które są mierzalne za pomocą technologii obrazowania mózgu. Badania pokazują, że praktyka MBSR może prowadzić do zmniejszenia aktywności w obszarach mózgu związanych ze stresem i zwiększenia aktywności w obszarach związanych z relaksem i koncentracją.

Nie, kurs MBSR jest otwarty dla osób na wszystkich poziomach doświadczenia, od początkujących po doświadczonych praktyków medytacji.

Nie, nie potrzebujesz żadnego specjalnego sprzętu. Wystarczy ciche, wygodne miejsce do siedzenia lub leżenia.

MBSR jest formą psychoedukacji a nie terapią. Jest programem edukacyjnym, który nauczy Cię technik radzenia sobie ze stresem i napięciem.

Nie. MBSR korzysta z praktyk medytacyjnych, które mają korzenie w buddyzmie, ale kurs nie jest związany z żadną religią i jest uniwersalny dla wszystkich. Praktyki mają w pełni charakter świecki.

Tak, jedną z korzyści praktyki mindfulness jest poprawa koncentracji i zdolności do skupienia się na jednym zadaniu.

Tak, badania wykazują, że MBSR może poprawić jakość snu, pomagając kontrolować myśli i emocje, które często przeszkadzają w zdrowym śnie.

Tak, MBSR jest często polecany jako forma wsparcia dla osób z przewlekłymi chorobami. Pomaga zarządzać stresem i dyskomfortem związanym z przewlekłym bólem i chorobą.

Możesz zacząć od zapisania się na kurs MBSR online lub szukać kursów oferowanych w twojej okolicy.

Po ukończeniu kursu MBSR uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia. Ten certyfikat potwierdza ukończenie programu MBSR i może być wartościowym dodatkiem do CV lub praktyki zawodowej, zwłaszcza dla osób pracujących w dziedzinie opieki zdrowotnej, terapii lub edukacji.

Kurs MSBR – Trening uważności: Szkolenie z radzenia sobie ze stresem

Stres towarzyszy nam w różnych sytuacjach w życiu. Jego nadmiar może powodować zmęczenie, problemy z koncentracją, problemy ze snem. Przewlekły stres prowadzi do licznych komplikacji zdrowotnych i stwarza dogodne warunki do rozwoju wielu schorzeń.

Szkolenie MBSR pozwala odzyskać kontrolę nad własnym umysłem, emocjami i ciałem. Trening uważności polega na nauce kierowania uwagi na to, czego doświadczamy w danej chwili. Dzięki temu możemy uspokoić oddech, wyciszyć emocje i kontrolować naszą reakcję na stres, w zamian zyskując więcej energii do mierzenia się z wyzwaniami codziennego życia.

Czy trening uważności to szkolenie dla mnie?

W przestrzeni publicznej wciąż można spotkać się z opiniami, iż szkolenie MBSR/szkolenie z radzenia sobie ze stresem to kursy przeznaczone głównie dla osób, które nie radzą sobie z wyzwaniami, presją i negatywnymi emocjami. W praktyce trening uważności przynosi korzyści każdemu, kto nauczy się prawidłowo odczytywać sygnały płynące z ciała i odpowiednio na nie reagować. Oznacza to, że nie musisz się znajdować w trudnej sytuacji emocjonalnej lub podlegać przewlekłemu stresowi, aby dostrzec pozytywne efekty stosowania metody mindfulness w swoim życiu. Kurs MBSR to pionierskie podejście do redukcji stresu i poprawy dobrostanu, co potwierdzają najnowsze wyniki badania klinicznego (2022), które wykazało równie wysoką skuteczność treningu uważności i stosowania escitalopramu, który jest lekiem leku o działaniu przeciwdepresyjnym rekomendowanym w leczeniu zaburzeń lękowych.

Szkolenie MBSR: Trening uważności Warszawa, cała Polska

Oferowane szkolenie z radzenia sobie ze stresem przyjmuje dogodną dla uczestników formę kursu MBSR online. Dzięki temu możesz w nim uczestniczyć z dowolnego miejsca w kraju i na świecie, także podczas podróży służbowych. Osoby zainteresowane rozpoczęciem treningu uważności zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z przedstawionymi materiałami i odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania oraz kontaktu. Zapewniamy opracowane w przyjazny sposób materiały i nagrania audio umożliwiające jeszcze lepsze zrozumienie praktyk mindfulness oraz ich wpływu na nasze życie. Zapoznaj się także z ofertą mindfulness dla dzieci kurs online!